Vstrebateľné biodermálne nite BIJOU THREAD

Trápi Vás bolesť? Máme pre Vás riešenie!

Nová  doplnková technika ošetrenia pohybového aparátu pomocou vstrebateľných biodermálnych nití z polydioxanonu (PDO) s pozitívnym efektom.

Nová moderná doplnková terapia bolestí pohybového aparátu, pri ktorej sa zavádza komplexný biomateriál do tkaniva. Tento materiál sa postupne vstrebáva a rozkladá na vodu a oxid uhličitý. Pri rozklade stimuluje množstvo fyziologických procesov, ktoré vedú k liečebnému účinku.Tento účinok vzhľadom na čas vstrebávania pretrváva aj niekoľko týždňov.

Vstrebávaním materiálu dosahujeme:
– Zlepšenie mikrocirkulácie
– Zlepšenie dodávky kyslíka
– Zlepšenie lymfatického obehu
– Relaxáciu svalstva
– Zlepšenie výživy šliach

Ihly môžeme aplikovať do:
1. Spúšťacích bodov
2. Koncových šliach a svalov
3. V smere vyžarovania bolesti

Spôsoby liečby

Bolesti driekovej chrbtice
Výber ihiel: MONO nite 30 mm alebo 50 mm podľa konštitúcie pacienta
Spôsob aplikácie: 1,5 cm od processus spinosus zodpovedájúceho stavca a segmentu. Aj v prípade jednostrannej bolesti, sa ihly zavádzajú po obidvoch stranách. Následne ošetríme m. quadratum lumborum a v rovnakej úrovni zavedieme perpendikulárne ihly v mieste príslušného segmentu.

Bolesti v oblasti krčnej chrbtice 
Výber ihiel: MONO nite 15 mm alebo 30 mm podľa konštitúcie pacienta
Spôsob aplikácie: Podobne ako pri driekovej chrbtici biodermálne nite zavádzame približne 1,5 cm od processus spinosus zodpovedajúceho stavca a segmentu. Aj v prípade jednostrannej bolesti sa ihly zavádzajú po obidvoch stranách. Následne ošetríme úpony svalov m. trapezius do hĺbky m. seminispinalis na báze lebky.

Bolesti kolena
Výber ihiel: MONO nite 30 mm alebo 50 mm podľa konštitúcie pacienta
Spôsob aplikácie: Bionite aplikujeme do svalovej vrstvy a k úponom svalov v  okolí celého kolenného kĺbu. Ihly aplikujeme súbežne s anatomickým priebehom svalu a šľachy.

Bolesti ramena
Výber ihiel: MONO nite 30 mm
Spôsob aplikácie: ihly aplikujeme v oblasti celého ramenného pletenca. 3 – ihly do oblasti m. infraspinatus a supraspinatus pod 35° uhlom, do oblasti m. deltoideus a do vrcholu m. trapezius.

Tenisový lakeť
Výber ihiel: MONO nite 30 mm
Spôsob aplikácie: Palpačne lokalizujeme miesto s najväčšou bolestivosťou a zavedieme do tejto oblasti 2-3 ihly. Špička ihly smeruje k laterálnemu epikondylu. Ďalšie 3-4 ihly zavedieme súbežne so šľachou extenzorov predlaktia.

Nestabilita väzu v členku u športovcov
Výber ihiel: MONO nite 15 mm až 30 mm
Spôsob aplikácie: V prvej fáze ošetríme mediálny a laterálny malleolus, kde do okolia kĺbu aplikujeme 5 a viac biodermálnych nití. Následne v druhej fáze ošetríme achillovu šľachu, kedy pozdĺž šľachy aplikujeme 4-6 bionití, 30 mm na každú stranu.

Bellova obrna
Výber ihiel: MONO nite 15-30 mm
Spôsob aplikácie: nite aplikujeme do svalovej vrstvy m. orbicularis oris, m. orbicularis oculli, m. maseter, m. occipitofrontalis. Ďalšie ihly môžeme aplikovať v smere priebehu vetvy nervu.

Lymph belt
Výber ihiel: MONO nite 30-50 mm
Spôsob aplikácie: Ihly aplikujeme na hranicu „hrbu“ vytvoreného na C-Th prechode. Ihly aplikujeme povrchovo. Používame pri bolestiach v tvárovej časti a v oblasti krčnej chrbtice. Zároveň sa táto technika používa pri akýchkoľvek opakujúcich sa zápalových problémoch hlavy.

Syndróm karpálneho tunela
Výber ihiel: MONO nite 15- 30 mm
Spôsob aplikácie: Ihly aplikujeme súbežne s karpálnym kanálom, podobne ako to je vyobrazené na obrázku. Zároveň je nutné ošetriť svaly predlaktia a prítomné  TP.

 • Lumboischiadický syndróm
 • Bolestivé stavy a preťaženie pohybového aparátu
 • Bolesti krčnej chrbtice
 • Syndróm zmrznutého ramena
 • Následky úrazov
 • Zvýšenie výkonu u športovcov
 • Syndróm karpálneho tunela
 • Následky po infekcii Herpes Zoster
 • Nestabilita v členku
 • Bolesti kolena
 • Kontraktúry
 • Periférne obrny nervov

ACARE s.r.o.
Prevádzka: Hraničná 5, 922 10 Trebatice, Slovenská republika
tel.: +421 33 55 86 778, fax.: +421 2 33 33 056 027
e-mail: acare@acare.sk, web: www.acare.sk

ÚĽAVA OD BOLESTI

A care, s.r.o., divízia Vitality

Sídlo spoločnosti a prevádzka

Sídlo: A care s.r.o.
Hraničná 5, 922 10 Trebatice
acare@acare.sk