Vstrebateľné biodermálne nite – BIJOU THREAD

Novinka v liftingovom ošetrovaní pleti tváre a tela, jednoduchý a bezpečný spôsob pre navrátenie mladosti a krásy.

Ide o minimálne invazívny, ale účinný liftingový zákrok bez celkovej anestézie a jaziev, s okamžitým efektom a bez nutnej rekonvalescencie. Pomocou vstrebateľných mezo-nití  sa  dokáže účinne obnoviť vädnúci kolagén a zároveň sa vytvára kolagénová „kostra“ pre spevnenie ochabnutej pokožky a kontúr.
Klasický lifting je síce účinný, ale toto ošetrenie je veľkým zákrokom, ktorý musí byť realizovaný v celkovej anestézii a liečba môže byť komplikovaná. Navyše, kto by si chcel dať rezať tvár, keď sú aj iné možnosti…
Riešenie ponúkajú biodermálne nite Bijou Thread.

Mezo-nite sú vhodné pre lifting tváre, krku, obočia, poklesnutých kútikov úst, uvoľnenej pokožky na brade, marionetových vrások, nazolabiálnych vrások, asymetrie tváre po plastickej operácii , vrások v okolí pier a kontúru pier,  ochabnutej pokožky na bruchu, zadku, rukách, stehnách. Vhodné  sú aj pre klientov, ktorí nie sú citliví na botulotoxín.
Najlepší efekt sa dosiahne kombináciou  rôznych typov nití (Mono, Twin, Screw, Double screw,  Cog).
Kolagénová kostra,  ktorá slúži ako opora pleti, má výborný liftujúci efekt,  zlepšuje krvný obeh a tým dochádza k rozžiareniu pleti, zlepšuje štruktúru pokožky, elasticitu pokožky, vypína kontúry tváre, vyhladzuje hlboké a povrchové vrásky.
Biodermálne nite Bijou 3D Thread Cog so zárezmi (zúbkami)  pomocou ťahu presúvajú mäkké tkanivá. Vďaka tejto procedúre je  možné posunúť ochabnuté  tvárové tkanivá, ktoré určujú kontúry tváre do určitých smerov. Efekt je viditeľný ihneď a zvýrazňuje sa ešte v priebehu prvých troch mesiacov po aplikácii. Aplikujú sa pomocou mikrotenkej  tupej ihly, alebo pomocou kanýl s tupým koncom, čím sa minimalizuje riziko poranenia ciev.
Popis ošetrenia: Do ošetrovanej oblasti sa zavádzajú biodermálne nite Bijou Thred, ktoré  sú zložené z injekčnej mikroihly alebo kanyly  a samotnej polydioxanovej nite (PDO). Nite sú vstrebateľné, biokompatibilné s tkanivom ľudského organizmu, nevyvolávajú nežiadúce reakcie na cudzorodý materiál.
Mikroihla je špeciálne upravená, veľmi ľahko vkĺzne do pokožky a je dobre flexibilná. Vedie polydioxanové vlákno o dĺžke 15 mm až 140 mm s vysokou presnosťou. Po zavedení nite sa ihla vytiahne a vlákno zostane uložené bez fixácie vo vrstve SMAS. Okolo nite sa začne vytvárať nový kolagén, vzniká kolagénová sieť, ktorá spôsobí vypnutie kože a zvýšenie elasticity kože. Zákrok sa opakuje podľa potreby, pričom interval medzi ošetreniami je 3 týždne. Po pol roku sa odporúča ošetrenie zopakovať. Výsledný efekt pretrváva 2 roky a viac. Nite sa vstrebávajú v priebehu 6 mesiacov. Pozorovateľný efekt nastupuje už za 2-3 týždne po zákroku.
Pred ošetrením je možné (ale nie je nutné) použiť lokálne anestetikum. Zákrok je takmer bezbolestný, vykonáva sa ambulantne a trvá približne 30 – 90 minút. Miesto vpichu sa hojí rýchlo, bez zanechania stopy po vpichu a jaziev. Po ošetrení sa môžu tvoriť modriny a prechodný opuch.
Zákrok spĺňa všetky vysoké nároky, ktoré sú kladené na súčasnú estetickú dermatológiu.
Vedľajšie účinky: Po ošetrení sa môžu tvoriť modriny a prechodný opuch. Náchylnejšia oblasť k tvorbe modriniek je najmä okolo očí a čelo. Zvýšená citlivosť v ošetrenej oblasti, ktorá môže pretrvávať niekoľko dní, u citlivých jednotlivcov a v oblasti ošetrenia dolnej čeľuste až 2 týždne. Klient môže mať v mieste aplikácie pocit pichania, pocit cudzieho telesa, ktorý časom vymizne.

Kontraindikácie: Tehotenstvo, poruchy zrážania krvi, onkologické ochorenia, psychické poruchy,  infekcia v mieste aplikácie, systémové ochorenia a opary v oblasti tváre a pier,  epilepsia.

Obmedzenia po zákroku: Po dobu 7 dní sa neodporúča sauna, bazén, tvárová gymnastika, žuvanie tuhých a veľkých súst, zdvíhanie ťažkých bremien, cvičenie. Liftingová masáž v ošetrenej oblasti sa neodporúča po dobu 1 mesiaca. Aby sa predišlo zo strany klienta nereálnemu očakávaniu po aplikácii Bijou Thread, ošetrujúci lekár vopred oboznámi klienta s  celkovou problematikou zákroku.

Vlákno BIJOU funguje systémom vytvárania kolagénových a vláknitých reakcií v hlbokom tkanive, ktoré dokážu tkanivo stiahnuť. Lifting pomocou vlákien BIJOU predstavuje jednoduchý a bezpečný spôsob pre navrátenie mladosti a krásy.

ACARE s.r.o.
Prevádzka: Hraničná 5, 922 10 Trebatice, Slovenská republika
tel.: +421 33 55 86 778, fax.: +421 2 33 33 056 027
e-mail: acare@acare.sk, web: www.acare.sk

A care, s.r.o., divízia Vitality

Sídlo spoločnosti a prevádzka

Sídlo: A care s.r.o.
Hraničná 5, 922 10 Trebatice
acare@acare.sk